Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Andermatt Swiss Alps 2014


nazwa: 
Andermatt Swiss Alps                                
adres:  
Gotthardstrasse 2

6490 Andermatt, Szwajcaria

 Tel.  
+41 41 874 17 17 
www. http://www.andermatt-swissalps.ch     

 

Andermatt Swiss Alps to projekt deweloperski, który powstał w celu odbudowy i przywrócenia dawnej świetności kurortu Andermatt. W tym celu egipski  deweloper Samih  Sawiris uruchomił tam jedną z największych i najznakomitszych inwestycji budowlanych,która ma na nowo ukazać światu klasę i splendor Andermatt.

Ma to za zadanie przyciągnąć najzamożniejszych klientów co poprzez napływ dużej gotówki poprawi standard życia także mieszkańców Andermatt.

Projekt Andermatt Swiss Alps obejmuje budowę :

- 6 nowych hoteli 4 i 5 gwaizdkowych

- 490 apartamentów

- 25 domków

- 18 dołkowe pole golfowe.

Całość inwestycji ma stanowić niepowtarzalne połączenie nowoczesnej architektury z wszechobecnym charakterem  tradycyjnej szwajcarskiej wsi.  Nawiązania widoczne są na każdym kroku dzięki wykorzystaniu tradycyjnych lokalnych materiałów jak drewno i kamień. Projekt wykonywany jest na najwyższym poziomie z zachowaniem najwyższych luksusowych standardów. Andermatt w nowym wydaniu stanowi idealne miejsce do wypoczynku ale także jako nieocenione miejsce do zamieszkania na stałe.

Sercem i głównym punktem orientacyjnym  Andermatt jest nowo otworzony  w 2013 roku 5-gwiazdkowy luksusowy hotel Chedi Anderamtt . Jest to jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Europie stanowiący punkt odniesienia do azjatyckiego luksusu.

Hotel składa się z 48 pokoi, 2 apartamentów, 42 jednostek mieszkalnych i 12 luksusowych apartamentów typu penthouse. Hotel dysponuje również wspaniałą restauracją, barem  i biblioteką.

Z biegiem czasu stopniowo będą realizowane kolejne etapy projektu, który niewątpliwie dał drugie życie małemu Andermatt, tym samym powiększając jego obszar niemal dwukrotnie. Dodatkowym atutem staną się zmodernizowane w niedługim czasie obiekty narciarskie, które będą największymi obiektami w centralnej Szwajcarii i  z pewnością przyciągną narciarzy z całego świata.Lususowy Hotel Chedi Andermatt          Wnętrza Hotelu Chedi Andermatt                                                                      Luksusowe wnętrza hotelu Chedi Andermatt

 

Partnerzy projektu

Helvetas Swiss Intercooperation

Bermo, Szwajcaria 

www.helvetas.org                     
AKonsult 

CH-4310 Rheinfelden, Switzerland 

www.akonsult.com  

Bieszczadzka Agencja Rozwoju

Regionalnego w Ustrzykach Dolnych

www.barr-ustrzyki.pl

 

Podkarpacka Izba Gospodarcza w Krośnie

www.pigkrosno.pl

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Sanoku

www.rigsanok.p


 

Bieszczadzkie Forum Europejskie w Lesku 

www.bfe-lesko.pl