Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Kurhaus Balmberg 2014

 

 

 

nazwa:  
Balmabarg

Kurhaus Balmberg

        Kurhaus Blamberg
 adres: Oltnerhof GmbH  Kornweg 5

5506 Mägenwil

Tel.
062-889 70 51
 www. www.kurhaus-balmberg.ch


 


Kurhaus Balmberg to wspaniałe gospodarstwo turystyczne położone w Jurze Szwajcarskiej.  Miejsce to powstało w wyniku pasji i zaangażowania gospodarzy. Mottem przewodnim dla tego miejsca jest : „Jesteś w domu, kiedy nie jesteś w domu”.

Kurhaus Balmberg to idealne miejsce stworzone do wypoczynku dla każdego, kto ceni domowa atmosferę. Dom jest położony dogodnie a pokoje są wyposażone komfortowo. Gospodarstwo oferuje  do dyspozycji gości  plac zabaw dla dzieci, restaurację oraz Patio.

Kurhaus Balmberg oferuje innowacyjną usługę turystyczną dla dzieci w wieku szkolnym.  Dzieci przyjeżdżają do gospodarstwa z rodzicami. Podczas dwutygodniowego  pobytu dzieci zajmują się alpakami. Uczą się obcowania ze zwierzętami, poznają ich zwyczaje a także w ramach praktycznych zajęć   strzygą je i myją  wełnę. Po powrocie do Gospodarstwa zajmują się nakrywaniem do stołu i sprzątaniem.

Alpaki w gospodarstwie wykorzystywane są jako maskotki służące do spacerów. Są to bardzo spokojne i przyjazne zwierzęta. Dzieci bardzo lubią z nimi obcować. Na koniec pobytu każde dziecko może zakupić sobie pamiątkową poduszeczkę wypełnioną wełną „ukochanej „ alpaki.


     

Partnerzy projektu

Helvetas Swiss Intercooperation

Bermo, Szwajcaria 

www.helvetas.org                     
AKonsult 

CH-4310 Rheinfelden, Switzerland 

www.akonsult.com  

Bieszczadzka Agencja Rozwoju

Regionalnego w Ustrzykach Dolnych

www.barr-ustrzyki.pl

 

Podkarpacka Izba Gospodarcza w Krośnie

www.pigkrosno.pl

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Sanoku

www.rigsanok.p


 

Bieszczadzkie Forum Europejskie w Lesku 

www.bfe-lesko.pl