Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Informacje prasowe

12-05-2016

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Nadleśnictwie Baligród

W imieniu Nadleśnictwa Baligród serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich organizowanych przez Nadleśnictwo Baligród, które odbędą się od 13 do 15 maja 2016 roku .

W budynku Nadleśnictwa Baligród od godziny 9.00 do 13.00  o pełnych godzinach odbywać się będzie wyświetlana diaporama pokazując a bogactwo przyrodnicze Nadleśnictwa.

Na terenie ogrodu wokół Nadleśnictwa odbywać się będą prowadzone zajęcia edukacyjne nie tylko dla dzieci i młodzieży dotyczące zwierząt i roślin obszaru Natura 2000.

Zorganizowane zostaną również wędrówki ścieżkami doliny Rabskiego Potoku . Trasa łatwiejsza ( dla rodzin z dziećmi) poprowadzi do punktu widokowego na ścianę funkcjonującego kamieniołomu, do kapliczki Synarewo oraz do rezerwatu Gołoborze.   

Druga trasa nieco trudniejsza , przebiegać będzie dolina potoku do jeziorka bobrowego, a następnie czerwona ścieżka na szczyt  Chryszczatej . Zejście planowane jest do studenckiej bazy Rabe .  

Podczas wędrówek pracownicy Nadleśnictwa będą wprowadzać w tematy przyrodniczo – leśne uczestników. Zakończenie wyprawy planowane jest wspólnym ogniskiem dwóch grup.