Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Informacje prasowe

08-07-2013

FILM O KARPATACH NA PODIUM

Pan Grzegorz Gajewski reżyser filmu

5 lipca w ogłoszono wyniki Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych w Zagrzebiu. Film o Karpatach  "Gdzie niedźwiedzie piwo warzą", wyprodukowany przez Fundację Karpacką - Polska w ramach projektu Alpy Karpatom, zdobył zaszczytne trzecie miejsce dla najlepszego filmu dokumentalnego do 60 minut. Oprócz nagród w czterech kategoriach (pod względem czasu trwania filmu), przyznane zostały nagrody specjalne oraz zarezerwowane dla twórców chorwackich.

Festiwal firmowany jest organizowany przez Międzynarodowy Komitet Festiwali Filmów Turystycznych (The International Committee of Tourism Film Festivals), skupiający organizatorów najbardziej prestiżowych festiwali z całego świata.

Nagrodę na Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych w Zagrzebiu odebrał Pan Grzegorz Gajewski reżyser filmu.

W skład jury weszli znani na świecie reżyserzy, dziennikarze oraz wydawcy telewizyjni.

Przewodniczącą jury była Lela Krstevska.

Film "Gdzie niedźwiedzie piwo warzą", miał swoją premierę 29 kwietnia br. w Rzeszowie na konferencji „Oblicza Podkarpacia” organizowanej przez Fundację Karpacką-Polska, spotkał się entuzjastycznym przyjęciem. Film „Gdzie niedźwiedzie piwo warzą” stworzony przez Grzegorza Gajewskiego jest podróżą po karpackiej krainie, w której Bieszczady wspominają: Elżbieta Dzikowska, Artur Andrus i Janusz Szuber. Z tytułu jego wiersza powstał tytuł filmu, on także jest postacią łączącą zarówno książkę którą wydała Fundacja „Przestrzeń otwarta, otwarci ludzie – Podkarpacie” jak i filmu.

Szersza fotorelacja na stronie Zagreb tourfilm facebook oraz na stronie festiwalu