Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Informacje prasowe

08-12-2016

Harmonogram naborów w Programie Polska Wschodnia na rok 2017

PODKARPACKIE, WARSZAWA. Ponad 1,1 mld zł dla firm i samorządów z Polski Wschodniej.

Fot. Adam Cyło

Fot. Adam Cyło

Ministerstwo rozwoju ogłosiło harmonogram konkursów w Programie Polska Wschodnia na rok 2017. Łączna pula środków możliwych do uzyskania w konkursach planowanych na przyszły rok wynosi ponad 1,1 mld zł. Wsparcie trafi do firm i samorządów w Polsce Wschodniej.

Firmy będą mogły starać się o dotacje na wdrażanie wyników prac badawczo-rozwojowych, wykorzystanie wzornictwa w biznesie, tworzenie sieciowych produktów oraz zwiększenie aktywności na zagranicznych rynkach. Zrealizowane projekty przełożą się na wzrost innowacyjności i konkurencyjności firm, co zaowocuje m.in. powstaniem nowych miejsc pracy.

W przyszłym roku odbędzie się także konkurs dotyczący inwestycji w infrastrukturę drogową w Polsce Wschodniej. Zdobycie funduszy na drogi będzie możliwe już po raz trzeci.

– Samorządy staną przed kolejną szansą na dofinansowanie ważnych dla regionów inwestycji. Liczmy, że zdynamizują prace przygotowawcze i złożą w konkursie projekty dobrej jakości – powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Szczegóły w linku Harmonogram konkursów na rok 2017 r. - obowiązujący od 28 listopada 2016 r. 
Więcej o: polska wschodnia, Program Polska Wschodnia, Ministerstwo Rozwoju, Adam Hamryszczak

żródło: http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/18540/harmonogram-naborow-w-programie-polska-wschodnia-na-rok-201