Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Informacje prasowe

13-01-2017

Maskotki Ryś Karpacki na WOŚP w Sanoku

Ryś Karpacki latem
Ryś Karpacki zimą

Podczas jubileuszowego 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia 2017 roku na sanockim rynku każdy będzie miał okazję wzięcia udziału w licytacjach. Fundacja Karpacka przekazała na ten cel 16 maskotek Rysia Karpackiego z limitowanej serii, z indywidualnym numerem oraz certyfikatem, które będzie można zdobyć w godzinach: od 16 do 20.

Maskotki są ulubieńcami dzieci i dorosłych. Rysie, jako fanty, pozwalają pozyskiwać fundusze na społecznie ważne cele, służą jako nagrody w konkursach. Trafiają do ważnych osób w kraju i zagranicą, jako gadżety promujące region. W przeszłości maskotki otrzymali m. in. pani premier Beata Szydło, Prezydent Bronisław Komorowski, Pierwsza dama RP Anna Komorowska, Premier Jarosław Kaczyński, Martyna Wojciechowska, Danuta Hubner,  Cezary Pazura, Maciej Orłoś, Pascal Brodnicki, Danuta Wałęsa, Ewa Chodakowska, Katarzyna Bachleda-Curuś i inni. W latach ubiegłych Rysie licytowane były na ogólnopolskich aukcjach WOŚP.

Wyprodukowano ich dwa tysiące dwieście, tyle ile rysi żyje w całych Karpatach. Każdy opatrzony jest niepowtarzalnym numerkiem od 1 do 2200. Chusteczka z czerwonego polaru, wykończona haftem z wzorem regionalnym na szyi każdego pluszaka, nadaje mu jeszcze ściślejszego związku z Podkarpaciem.

Maskotki promują Podkarpacie i projekt, w ramach którego powstały. Zostały zaprojektowane i wyprodukowane w ramach projektu Alpy Karpatom, realizowanego przez Fundację karpacką - Polska, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Serdecznie zachęcamy do licytacji i opieki nad niepowtarzalnym pluszakiem! Zebrane fundusze wspomogą tegoroczną akcję ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.