Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Informacje prasowe

08-01-2016

Miniony sezon rewelacyjny dla turystyki w Bieszczadach.

Miniony sezon turystyczny w Bieszczadach okazał się bardzo dobry dla lokalnej turystyki. Turyści bardzo często wbierali Bieszczady na miejsce swojego wypoczynku co znalazło odzwierciedlenie we wszystkich sektorach regionalnej turystyki.

Jak informuje portal gospodarkaPodkarpacka.pl, według Pana Pawła Wójcika współwłaściciela Biura Podróży Pawuk  "taka popularność Bieszczadów miała związek między innymi z wydarzeniami na świecie – zamachy we Francji, wojną na Wschodzie, spadkiem bezpieczeństwa w krajach arabskich. Wielu turystów nie zdecydowało się na wyjazd z kraju do znanych miejsc i kurortów.

 

- Ponadto mieliśmy słoneczne i gorące lato, a więc pogoda zagrała bardzo dobrze do naszej bramki - tłumaczy przedsiębiorca.

 

Moda na Bieszczady nieustannie panuje wśród klientów z Warszawy i okolic, regionu Śląska, Wielkopolski i Lubelskiego. Wielu jest też turystów z Pomorza. Nie brakuje też Brytyjczyków, Francuzów i Niemców.

 

- Od jakiegoś czasu w turystyce obserwujemy trend skracania pobytów i wycieczek, ale intensyfikowania programu. Są to zwykle wycieczki 3-5 dniowe. Podczas takiego pobytu turysta chce zasmakować wszystkiego. I kultury i trochę ruchu i przyrody – podkreśla Paweł Wójcik. - Dlatego oprócz elementów kulturowych, mamy bardzo dużo elementów związanych z turystyką aktywną, m.in. spływy pontonowe na Szlaku Ikon Doliny Sanu.

 

Zdaniem Pawła Wójcika, zawsze warto pokazać Karpaty i Bieszczady poprzez to, co ludzie wnieśli w te góry na przestrzeni wieków, poprzez kulturę, historię."


  

Fot. Tomasz Okoniewski "Warto wstać" Bieszczady i zimowy wschód.