Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Informacje prasowe

30-09-2015

Posprzątajmy teren wokół Jeziora Solińskiego w ramach akcji "Czyste Bieszczady"

Towarzystwo Przyjaciół Polańczyka przy współpracy  gorąco zaprasza  wszystkich mieszkańców Podkarpacia do wzięcia udziału w V edycji  akcji „Czyste Bieszczady”  Akcja organizowana  jest przy współpracy z Gminą Solina, GOKSiT i wsparciu PGE Energia Odnawialna, Wopru i wielu ludzi dobrej woli, którym na sercu leży czystość i piękno Bieszczadów.

Sprzątanie jeziora i okolic po zakończonym już sezonie turystycznym, to jeden z ważniejszych priorytetów do zrealizowania przed zbliżającą się nieuchronnie zimą.   Wszystkich, którym nie jest obojętny  stan przyrody  naszego regionu  i chcą pomóc przy sprzątaniu tego pięknego miejsca zapraszamy w dniu 3 października 2015 roku o godzinie 8.30 pod Świetlicą Wiejską w Polańczyku.

Dzięki wsparciu GOKSiT w tym roku zorganizowana zostanie również część edukacyjna czyli „Rodzinny Piknik Ekologiczny”  Odbędzie się on 4 października , w  niedzielę.  Dzieci będą mogły wziąć udział w Olimpiadzie Ekologicznej ( gry i zabawy z nagrodami), a rodzice i pozostali goście będą mieli okazję poznania dobrych praktyk segregacji śmieci, odwiedzenia stoisk zaproszonych gości  specjalnych oraz kibicowania i posłuchania dobrej muzyki .

W imieniu organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału w akcji i wspólnej zabawie.