Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Informacje prasowe

20-08-2015

Skansen w Sanoku i Bieszczadzki Park Narodowy w pierwszej piątce najciekawszych atrakcji województwa.

Polska Organizacja Turystyczna wytypowała najpiękniejsze atrakcje każdego województwa.  Głosowanie odbywało się na stronie internetowej organizacji. Spośród wielu pięknych miejsc i zabytków wybrano te najbardziej flagowe atrakcje o największym potencjale turystycznym.

Ranking przedstawia się następująco:

 Miejsce 5: Drewniane świątynie w regionie Karpat (UNESCO) - 3,7% głosów

Miejsce 4: Łańcut – zamek, park, powozownia - 12% głosów

Miejsce 3: Bieszczadzki Park Narodowy - 12,3% głosów

Miejsce 2: Renesansowe zamki w Krasiczynie i Baranowie Sandomierskim - 32,9% głosów

Miejsce 1: Skansen w Sanoku - 39,1% głosów

Szczególnie wielką radość sprawiły nam pozycje  pierwsza i trzecia czyli dwie największe perełki południowej części podkarpacia.  

Bieszczadzki Park Narodowy położony w Karpatach Wschodnich zachwyca szczególnie swoją przyrodą. Nic więc dziwnego, że piękno i malowniczość ukształtowania oraz bogactwo flory i fauny skradły serca tylu osobom spośród głosujących.

Natomiast nasze sanockie Muzeum Budownictwa Ludowego wymieniane jest wśród najbardziej znanych muzeów typu skansenowego w Europie. Posiada bogate zbiory. Muzeum dzięki swojemu położeniu wiernie oddaje typowe dla naszego województwa naturalne ukształtowanie terenu i występującą tu roślinność. Spacer po Muzeum Etnograficznym  zapewnia zwiedzającym niepowtarzalny klimat prawdziwie magicznego miejsca skłaniającego do refleksji o czasie i przemijaniu. Każdy z podziwianych zabytków zapewni niespotykany dotychczas kontakt z bogactwem kulturowym regionu i jego burzliwą historią mieszającą się współczesnością.

Wszystkich turystów i mieszkańców zapraszamy do odwiedzenia topowych miejsc naszego województwa a w szczególności  Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Muzeum Budownictwa Ludowego.