Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Informacje prasowe

08-09-2016

VII edycja Bartnika Ziemi Sanockiej.

W imieniu  Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zapraszamy w niedzielę 11 września na  VII edycję Bartnika Ziemi Sanockiej.

Na placu obok sceny i widowni na stoiskach dziesięciu Kół Gospodyń Wiejskich będzie można kupić potrawy regionalne. Nie zabraknie również najlepszych miodów naturalnych zebranych przez pszczelarzy z powiatu sanockiego.

O godz. 10 w Sali konferencyjnej MBL lekarz weterynarii Piotr Kuś przedstawi referat o chorobach pszczół i sposobach ich zapobieganiu, poświęcając szczególną uwagę „zgnilcowi złośliwemu”.
W czasie trwania Bartnika zostaną rozstrzygnięte dwa konkursy: pierwszy w którym wezmą udział KGW na najlepszy wypiek z miodem, drugi kierowany do pszczelarzy na najlepszą nalewkę. Również widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w konkursach w których potrzeba będzie się wykazać z podstawową wiedzą o pszczołach i pszczelarstwie. Nagrodami w nich będą słoiczki z tegorocznym miodem.

Wstęp wolny również na Rynek Galicyjski. W związku z tym, że równocześnie odbywają się Europejskie Dni Dziedzictwa od godz. 12 będzie można bezpłatnie zwiedzać w towarzystwie przewodników wszystkie obiekty sakralne Muzeum Budownictwa Ludowego. Nie są to wszystkie atrakcje przygotowane w ramach EDD, dlatego tez szczegółów należy szukać na plakatach tejże imprezy.