Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Tablica ogłoszeń

27-06-2014

Ursa Maior otwiera Dom Aukcyjny w sercu Bieszczadów

Ursa Maior - Dom Wielkiej Niedźwiedzicy rusza z wyjątkowym przedsięwzięciem. 19 czerwca 2014 rozpocznie działalność Dom Aukcyjny. W komfortowych warunkach Domu będzie można podziwiać i oczywiście kupować prace lokalnych twórców. Region znany dotychczas z wakacyjnego pamiątkarstwa, zyskuje nową jakość.

 - Jako mieszkaniec Bieszczadów od urodzenia byłem świadkiem narodzin lokalnego ruchu artystycznego. Często bardzo nierównej jakości, choć pojawiały się również dzieła wybitne. Postanowiliśmy je wyłowić i zaprezentować szerszej publiczności. A że kupowanie dzieł artystycznych należy do coraz bardziej popularnego nurtu inwestowania w sztukę, to zdecydowaliśmy się na otworzenie Domu Aukcyjnego Ursa Maior. mówi Andrzej Czech, wiceprezes spółki Ursa Maior.

Na trzech poziomach budynku Ursa Maior w Uhercach Mineralnych, który mieści również sklep z produktami regionalnymi oraz browar rzemieślniczy, znajdzie swoje miejsce kilkadziesiąt prac. Będzie można je oglądać w komfortowych warunkach, specjalnie dobranym oświetleniu i oprawie muzycznej, a gdy się spodobają - nabywać. Nie tylko osobiście, ale również online, ponieważ odbywać się bedą także aukcje internetowe.     

- Każda z prac jest zaopatrzona w profesjonalnie przygotowaną metryczkę, która przekazuje podstawowe informacje o twórcy. Wybraliśmy kilkunastu autorów młodego pokolenia, którzy dobrze rokują, ale i takich, którzy są już uznani na polskiej, a nawet europejskiej scenie artystycznej. Mam nadzieję, że z czasem będzie ich przybywało - powiedział Tomek Mistak -, artysta malarz, kurator wystawy. 

 

Dwie pieczenie na jednym ogniu

- Dom Aukcyjny Ursa Maior wpisuje się w szerszą filozofię spółki Ursa Maior. Część z prowizji uzyskanej dzięki sprzedaży dzieł będzie kierowana na wspieranie bieszczadzkich inicjatyw chroniących lokalne walory. Chętni będą nabywać potencjalnie cenne i przyszłościowe dzieła, a artyści zostaną godnie wynagrodzeni. – mówi A. Czech.  

Nowoczesne technologie, dobra muzyka i..... dobre piwo

Sala Domu Aukcyjnego, została wyposażona w nowoczesny sprzęt projekcyjny, który pozwala na dokładną prezentację prac. Cały budynek został wyposażony w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy budujący odpowiednią atmosferę. I, co równie ważne, z antresol Domu Aukcyjnego przez wielką przeszkloną ścianę można oglądać codzienną pracę Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa. A przy okazji sączyć mistrzowskie piwa powstające na miejscu.

Wernisaż 19 czerwca 2014

Działalność Domu Aukcyjnego Ursa Maior rozpocznie się 19 czerwca 2014 o godzinie 18.00 w budynku Ursa Maior wernisażem prac następujących artystów: Arkadiusz Andrejkow, Daniel Białowąs, Łukasz Gil, Marek Haba, Daniel Krysta, Izabela Kulman, Tomek Mistak, Sylwester Stabryła, Jan Szczepkowski, Joanna Szostak i Piotr Woroniec junior. Wstęp wolny, piwo do nabycia na miejscu, serdecznie zapraszamy!

 Więcej informacji: Andrzej Czech, tel 694025875, andrzej@ursamaior.pl

       

 

Ważność ogłoszenia: od 27-06-2014