Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Wydawnictwo COMPASS

Wydawnictwo COMPASS

Compass to nowoczesne wydawnictwo kartograficzne z piętnastoletnią tradycją w opracowywaniu i wydawaniu map turystycznych. W chwili obecnej nasze mapy, wydawane głównie w skali 1:50 000, pokrywają znaczną część Polski południowej w tym całe polskie Beskidy, Bieszczady, Pogórza, Tatry i Podtatrze. Wiele map i przewodników poświęciliśmy Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Ponadto proponujemy mapy Polski centralnej (Góry Świętokrzyskie, Ponidzie, okolice Warszawy i Łodzi), Sudetów, Kaszub i Mazur. Przy tworzeniu map dbamy o bogatą i staranną treść kartograficzną oraz o wyczerpujące informacje turystyczno-krajoznawcze. Ważnym elementem w procesie powstawania naszych wydawnictw jest weryfikacja w terenie, dzięki której powstaje produkt aktualny i sprawdzony. Przy opracowywaniu naszych map korzystamy z nowoczesnego sprzętu i oprogramowania. Ściśle współpracujemy z organizacjami turystycznymi dyrekcjami Parków Narodowych (w tym Bieszczadzkiego Parku Narodowego) a także z samorządami lokalnymi i aktywnymi turystami.

Podstawowym naszym produktem są tradycyjne mapy wydane na arkuszach papieru. Wychodząc naprzeciw wymaganiom turystów używających zaawansowanych urządzeń i programów do satelitarnej nawigacji GPS proponujemy nasze mapy turystyczne także w kilku formatach plików cyfrowych: Trekbuddy, KaMap, Garmin, TwoNav i PC. Oferujemy także program TrekBuddy - prostą aplikację wyświetlającą nasze mapy rastrowe na ekranie telefonu komórkowego, pokazującą dokładną lokalizację na tej mapie i umożliwiającą podstawową nawigację turystyczną. 

"Beskid Niski" - mapa turystyczna

Skala: 1:50 000, wydanie 8, rok 2011

Dwustronna, cieniowana mapa największego z polskich Beskidów. Przedstawia obszar: od Krynicy i Grybowa na zachodzie po Komańczę i Szczawne na wschodzie oraz Gorlice na północy po Krynicę i fragment Słowacji na południu.

http://compass.krakow.pl/katalog-produktow/5/Beskid-Niski/

 

"Pogórze Przemyskie, Góry Sanocko-Turczańskie" - mapa turystyczna

Skala 1:50 000,wydanie 2, rok 2012

Dwustronna, cieniowana mapa Pogórza Przemyskiego uznawanego za najdziksze i najciekawsze w Karpatach Polskich. Północną i zachodnią granicę pogórza wyznacza rzeka San. Na wschodzie granicę stanowi umownie granica z Ukrainą. Na południu Pogórza Przemyskiego znajdują się Góry Sanocko-Turczańskie, mało znane a warte uwagi.

Na obszarze mapy znajdziecie zakątki z niemal pierwotną przyrodą, miejsca odludne i trudno dostępne oraz liczne ciekawostki historyczno-kulturowe. Wyjątkowy klimat tworzy również unikalna drewniana architektura sakralna, a osobliwości środowiska przyrodniczego łączą się tu z bogactwem kultury i tradycji. Szczegółowy plan centrum Przemyśla (skali 1:12 500) ułatwi jego zwiedzenie. Liczne szlaki piesze i rowerowe oprowadzą Was po najciekawszych zakątkach opisywanego obszaru.

http://compass.krakow.pl/katalog-produktow/102/Pog%C3%B3rze-Przemyskie-G%C3%B3ry-Sanocko-Turczanskie/

 

"Bieszczady" mapa turystyczna

 

  Skala 1:50 000, wydanie 12, rok 2012 

Na dwustronnej, cieniowanej mapie przedstawiono obszar sięgający po Lesko i Ustrzyki Dln. na północy, Komańczę na zachodzie, granicę z Ukrainą na wschodzie. Na południu nowe wydanie zostało poszerzone o fragment Parku Narodowego Połoniny po stronie słowackiej.

Nowe wydanie mapy posiada zaktualizowane szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze i dydaktyczne, dokładną klasyfikację kościołów i cerkwi oraz wszelkie inne informacje przydatne turyście. Dodatkowo zamieściliśmy rozbudowany schemat szlaków turystycznych z orientacyjnymi czasami przejść.

 

http://compass.krakow.pl/katalog-produktow/4/Bieszczady/

Kontakt

 

COMPASS s.c.

ul. Podchorążych 3

30-084 Kraków

tel. 12 626 14 36

 e-mail:sklep@compass.krakow.pl

www.compass.krakow.pl

 

 

Partnerzy projektu

Helvetas Swiss Intercooperation

Bermo, Szwajcaria 

www.helvetas.org                     
AKonsult 

CH-4310 Rheinfelden, Switzerland 

www.akonsult.com  

Bieszczadzka Agencja Rozwoju

Regionalnego w Ustrzykach Dolnych

www.barr-ustrzyki.pl

 

Podkarpacka Izba Gospodarcza w Krośnie

www.pigkrosno.pl

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Sanoku

www.rigsanok.p


 

Bieszczadzkie Forum Europejskie w Lesku 

www.bfe-lesko.pl