Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Akcaja "Ze szwajcarską precyzją rozwijamy Polskę".

"Ze szwajcarską precyzją rozwijamy Polskę" .

W dniu 27 września 2014 roku Rzeszów gościł imprezę promocyjną pod nazwą  "Ze szwajcarską precyzją rozwijamy Polskę" . 

Organizatorem cyklu imprez obejmujących cztery województwa Polski południowo – wschodniej  było Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju .

Interaktywny pawilon wystawienniczy, który był główną atrakcją imprezy , zlokalizowany był na rzeszowskim rynku i został odwiedzony przez dużą liczbę osób.

Mieszkańcy Rzeszowa i okolic mieli okazję zobaczyć jak zmienia się ich region dzięki wsparciu funduszu szwajcarskiego. Film animowany o efektach wdrażania funduszu szwajcarskiego, gra "Zmniejsz różnice", interaktywna mapa projektów oraz plenerowa wystawa fotograficzna spotkały się z dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Wiele osób sięgało po ulotki i broszury informacyjne na temat funduszy szwajcarskich, których część została dostarczona przez beneficjentów.

Fundacja Karpacka - Polska przekazała gadżety i materiały informujące o realizowanych projektach z funduszy szwajcarskich oraz marce "Made in Karpaty".

Fundacja w swoim dorobku ma dwa projekty szwajcarskie pierwszy – realizowany obecnie -  pn. „Alpy Karpatom – program na rzecz uwolnienia potencjału ekonomicznego górskich obszarów Podkarpacia poprzez transfer praktyk szwajcarskich” oraz zakończony już - „Karpaty Przyjazne Ludziom - lokalna inicjatywa partnerska na rzecz zrównoważonego użytkowania i ochrony górskich obszarów województwa podkarpackiego”.

Dzięki tym materiałom, wszyscy odwiedzający stoisko mogli dowiedzieć się jeszcze więcej o Szwajcarsko-Polskim Programie Współpracy oraz o realizowanych w jego ramach projektach.

Partnerzy projektu

Helvetas Swiss Intercooperation

Bermo, Szwajcaria 

www.helvetas.org                     
AKonsult 

CH-4310 Rheinfelden, Switzerland 

www.akonsult.com  

Bieszczadzka Agencja Rozwoju

Regionalnego w Ustrzykach Dolnych

www.barr-ustrzyki.pl

 

Podkarpacka Izba Gospodarcza w Krośnie

www.pigkrosno.pl

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Sanoku

www.rigsanok.p


 

Bieszczadzkie Forum Europejskie w Lesku 

www.bfe-lesko.pl