Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

PTTK Oddział "Ziemia Sanocka"

Wnioskodawca:

PTTK Odział „Ziemia Sanocka”

 

 

Ul. 3-go Maja 2

38-500 Sanok

Tel. 13 463 21 71

www.pttk.avx.pl

 

Tytuł projektu:

„Rozszerzenie działalności stowarzyszenia PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” poprzez powstanie i promocję markowego produktu turystycznego – Ścieżki Spacerowej „Śladami Rodu Beksińskich””

 

 

Kwota dofinansowania:

 

20 970,00 PLN

 

 

Całkowite koszty projektu:

 

23 300,00 PLN

 

Opis projektu:

 

Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności turystycznej miasta Sanoka oraz powiatu sanockiego poprzez powstanie i promocję markowego produktu turystycznego – Ścieżki Spacerowej „Śladami Rodu Beksińskich”

Przygotowany przez PTTK Oddział Ziemia Sanocka szlak jest jedną z pierwszych tego typu realizacji w Polsce, w których na szeroką skalę wykorzystane zostały tzw. fotokody czyli innowacyjna usługa polegająca na prostym i szybkim dostępie do treści multimedialnych poprzez zeskanowanie niewielkiego czarno-białego obrazka.

Dzięki systemowi znakowania fotokodami możliwe jest samodzielne zwiedzanie Sanoka szlakiem miejsc związanych z rodziną Beksińskich.

Trasa spaceru rozpoczyna się przy sanockim Zamku i prowadzi przez wiele miejsc w mieście np. Plac św. Jana, Rynek, Rondo Beksińskiego, Cmentarz  aż  do Schodów Zamkowych, które ponownie wiodą do Muzeum Historycznego.

W ramach promocji projektu wydano kolorowy folder pt. „Śladami Rodu Beksińskich” oraz ustawiono tablice informacyjne i drogowskazy. Obok podstawowych informacji o obiekcie zawierają one fotokod, dzięki któremu możemy zobaczyć, przeczytać i usłyszeć więcej o rodzinie Beksińskich i Sanoku. Trasa w całości jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. W ramach uzyskanego dofinansowania przeprowadzono także prace modernizacyjne  biura stowarzyszenia PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” oraz utworzono stronę internetową projektu.

Grupę docelową projektu stanowią turyści krajowi i zagraniczni odwiedzający Sanok oraz mieszkańcy miasta i powiatu w tym młodzież szkolna.

 

 

Partnerzy projektu

Helvetas Swiss Intercooperation

Bermo, Szwajcaria 

www.helvetas.org                     
AKonsult 

CH-4310 Rheinfelden, Switzerland 

www.akonsult.com  

Bieszczadzka Agencja Rozwoju

Regionalnego w Ustrzykach Dolnych

www.barr-ustrzyki.pl

 

Podkarpacka Izba Gospodarcza w Krośnie

www.pigkrosno.pl

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Sanoku

www.rigsanok.p


 

Bieszczadzkie Forum Europejskie w Lesku 

www.bfe-lesko.pl