Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

AK - SU

Wnioskodawca:

AK - SU

Marcin Pudło

 

 

ul. Rzemieślnicza 27/29

38-500 Sanok

Tel. 604 537 732

 

www.aksupolska.pl

aksu@vp.pl

 

Tytuł projektu:

„Uatrakcyjnienie oferty turystycznej regionu poprzez stworzenie Parku Rozrywki, w którym funkcjonuje wyciąg do sportów wodnych””

 

Kwota dofinansowania:

 

63 910,20 PLN

 

 

Całkowite koszty projektu:

 

106 517,00 PLN

Opis projektu:

 

 

Głównym celem zrealizowanego projektu jest rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty turystycznej regionu oraz promowanie sportów wodnych. Ma to za zadanie przyczynić się do wzmocnienia standardu jakości świadczonych usług turystycznych przyjaznych bieszczadzkiemu środowisku naturalnemu.

Rozbudowanie oferty firmy AK-SU poprzez stworzenie Parku Rozrywki w Zatoce Drewnianej w Solinie, ma na celu przyciągnąć większą liczbę turystów w Bieszczady i nad samo jezioro, ceniących sobie aktywny wypoczynek połączony z odrobiną adrenaliny.

Do tej pory turyści przebywający nad Soliną mogli skorzystać z tyrolki lub u innych podmiotów, z wypożyczalni rowerków wodnych czy kajaków oraz jachtów i łódek. Oferta przygotowana przez firmę AK-SU to zupełna nowość w naszym regionie.

W ramach realizacji projektu zakupiono i zainstalowano wyciąg do sportów wodnych ”Wake Park Solina” oraz niezbędne wyposażenie do jego funkcjonowania czyli nart wodnch, desek do wakeboardingu oraz kneeboardingu. Wyciąg do sportów wodnych jest to system wyciągu linowego działającego w linii prostej. Wyciąg został zaprojektowany specjalnie z myślą o sportach wodnych oraz zimowych, umożliwia on nieprzerwaną jazdę a to oznacza, że nie ma potrzeby zatrzymywania się po kolejnych okrążeniach. Dodatkowym atutem wyciągu jest to, że po sezonie letnim można go przemieścić i rozłożyć w innym dowolnym miejscu i wykorzystać jako Snow Park do jazdy na nartach czy snowboardzie.

W swojej ofercie firma posiada również „Blob Jump Water” czyli ogromną wodną poduszkę wypełniona powietrzem a umożliwiającą skoki do wody oraz „ Quick Jump”, czyli specjalną platformę umożliwiającą skoki z wysokości 14 metrów.  

W celu rozreklamowania projektu podjęto działania promocyjne polegające na założeniu strony internetowej i zrealizowaniu filmików promocyjnych oraz zamówieniu banera i ulotek.  

Szeroki wachlarz atrakcji turystycznych świadczonych przez firmę AK-SU stanowi ciekawą i innowacyjną odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na aktywny wypoczynek. Wprowadzenie dodatkowych atrakcji przyczyni się do wydłużenia sezonu turystycznego oraz wzmocni konkurencyjność firmy. Większy napływ turystów poprawi tyrwałość finansową firmy i pozwoli w sezonie na utworzenie nowego miejsca pracy.

 

 

 

Partnerzy projektu

Helvetas Swiss Intercooperation

Bermo, Szwajcaria 

www.helvetas.org                     
AKonsult 

CH-4310 Rheinfelden, Switzerland 

www.akonsult.com  

Bieszczadzka Agencja Rozwoju

Regionalnego w Ustrzykach Dolnych

www.barr-ustrzyki.pl

 

Podkarpacka Izba Gospodarcza w Krośnie

www.pigkrosno.pl

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Sanoku

www.rigsanok.p


 

Bieszczadzkie Forum Europejskie w Lesku 

www.bfe-lesko.pl