Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Wild Estate

Wnioskodawca:

 

 

 

Nieruchomości

WILD ESTATE

Agnieszka Macieja - Andruch

 

 

Ul. Rynek 1

38-600 Lesko

Tel. 530 577 000

 

www.wildestate.pl

biuro@wildestate.pl

 

Tytuł projektu:

„Wprowadzenie nowej usługi jaką jest kompleksowa obsługa turystów tj. otwarcie Regionalnej Chaty z naciskiem na wynajem w pełnym sezonie.”

 

Kwota dofinansowania:

 

49 380,00 PLN

 

 

Całkowite koszty projektu:

 

82 300,00 PLN

Opis projektu:

 

Głównym celem zrealizowanego projektu było wprowadzenie zupełnie nowej usługi w ramach prowadzonej działalności, polegającej na wynajmie turystom regionalnej chaty o wysokim standardzie wykończenia. Chata jest połączeniem bojkowskiej architektury regionu z nowoczesnymi oczekiwaniami wymagających klientów.

Regionalna Chata została wybudowana już kilka lat wcześniej z własnych funduszy Firmy ale środki te okazały się nie wystarczające na zagospodarowanie terenu i stworzenie kompleksowych usług dla turystów. Zapewnienie turystom jedynie bazy noclegowej jest niewystarczające do prowadzenia na właściwym poziomie usług turystycznych, dlatego w ramach realizacji projektu przeprowadzono szereg działań, zapewniających turystom różnego rodzaju formy spędzania czasu wolnego.

Korzystając z pozyskanych funduszy w ramach dofinansowania zakupiono zintegrowany  zewnętrzny plac zabaw, który jest niezbędny do obsługi rodzin z dziećmi. Plac zabaw posiada oczywiście wszelkie niezbędne atesty. Dodatkową atrakcję dla rodzin z dziećmi stanowi zakupiony wolnostojący basen zewnętrzny. Uzupełnieniem tej oferty i odpowiedzią na stawiane oczekiwania jest zakup sauny parowej oraz balii ogrodowej. Inwestycje te znacznie podnoszą standard świadczonych usług a balia z widokiem na góry jest dużą atrakcją zarówno w trakcie sezonu letniego jak i zimowego.  Korzystając z dofinansowania zakupiono i zamontowano wiatę grillową, która jest niezbędna do prowadzenia usług agroturystycznych.

W celu wydłużenia sezonu turystycznego o okres zimowy, co pozwoli na zwiększenie dochodów firmy a tym samym wpłynie pozytywnie na całą wioskę, w której znajduje się inwestycja, zakupiono narty biegowe wraz z niezbędnym osprzętem.  Inwestycja ta umożliwi turystom podróżowanie i uprawianie aktywnej turystyki  bez konieczności posiadania własnego sprzętu. Jednak aby możliwe było uprawianie narciarstwa biegowego zakupiono skuter śnieżny wraz z wyciskaczem do tras na narty biegowe.  Jest to niewątpliwa atrakcja, rzadko spotykana w naszym regionie dlatego sprawia, że wioska wyróżnia się spośród pozostałych ofert turystycznych.  W celu stworzenia miejsca gdzie będzie można przechowywać skuter i sprzęt sportowy zakupiono garaż wraz z montażem.

Przeprowadzona inwestycja została oparta o analizę rynku, z której wynikało, że w Bieszczadach istnieje bardzo duża baza noclegowa o niskim standardzie obsługi turystów natomiast brakuje miejsc dla bardziej zamożnych, wymagających klientów. W celu promocji projektu i prezentacji usług turystycznych stworzono profesjonalną stronę internetową www.mietowadolina.pl   

Partnerzy projektu

Helvetas Swiss Intercooperation

Bermo, Szwajcaria 

www.helvetas.org                     
AKonsult 

CH-4310 Rheinfelden, Switzerland 

www.akonsult.com  

Bieszczadzka Agencja Rozwoju

Regionalnego w Ustrzykach Dolnych

www.barr-ustrzyki.pl

 

Podkarpacka Izba Gospodarcza w Krośnie

www.pigkrosno.pl

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Sanoku

www.rigsanok.p


 

Bieszczadzkie Forum Europejskie w Lesku 

www.bfe-lesko.pl