Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Informacje prasowe

09-09-2015

Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior reprezentowała Bieszczady podczas dni piwa na Expo w Mediolanie .

Wyroby Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior reprezentowały małe polskie browary podczas dni piwa na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie .

Wytwórnia została zaproszona ponieważ znakomicie wpisuje się w filozofię zarówno Wystawy EXPO jak i polskiego pawilonu. Jest doskonałym przykładem na odradzające się lokalne polskie browary, związane z regionami  z których pochodzą.  Polska to nowoczesny otwarty i przyjazny kraj, stawiający na design, który jednocześnie szanuje i celebruje tradycje.  Wszystkie te cechy znakomicie reprezentuje Ursa Maior. 

Marka Ursa Maior kojarzy się z wysoką jakością, wiedzą, innowacją, nowymi technologiami oraz czerpaniem pozytywnych wzorców z kultury, przyrody, historii i biznesu.

Ursa Maior to nie tylko Wytwórnia Piwa, to także Centrum z halą koncertową oraz sklepem z produktami regionalnymi i informacją turystyczną.

W maju 2015 roku Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior poszerzyła swoją działalność o firmowy sklep i pub w Krakowie.  

Podczas Expo w towarzystwie piwa zaprezentowano również kielichy do piwa ręcznie wykonane w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz drewniane skrzynie do przechowywania piwa, które powstały w bieszczadzkiej pracowni tartacznej.

To wielka radość, że lokalni wytwórcy z naszego regionu  podbijają nowe rynki i serca klientów.