Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Informacje prasowe

01-06-2015

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe hitem weekendu

30 maja br. na Stacji w Uhercach  Mineralnych miało miejsce uroczyste otwarcie nowej atrakcji turystycznej czyli Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych.

Ta innowacyjna w Polsce, forma aktywnej turystyki połączonej z miłością do kolei i bieszczadzkiej przyrody, mogła zagościć w naszym regionie dzięki pasji i zaangażowaniu pomysłodawcy pana Janusza Demkowicza oraz projektowi „Alpy Karpatom” realizowanemu przez Fundację Karpacką – Polska.

To dzięki udzielonej dotacji w ramach Górskiego Funduszu Przedsiębiorczości zakupiono 16 drezyn rowerowych , które niewątpliwie mają szansę na zaistnienie jako bieszczadzki hit turystyczny. Można było przekonać się o tym w minioną sobotę, ponieważ chętnych na przejażdżkę nie brakowało. Drezyny są tak skonstruowane, że z pedałowaniem poradzą sobie zarówno dorośli i dzieci. Jest to niewątpliwie świetna atrakcja nadająca się na rodzinny wypoczynek.

Długo oczekiwana inauguracja sezonu, przyciągnęła tłumy gości i sympatyków. Wśród zaproszonych osób znaleźli się przedstawiciele lokalnego samorządu, przedstawiciele PKP oraz pani europoseł Elżbieta Łukacijewska.

Zebrani goście mogli podziwiać odnowioną stację PKP Uherce Mineralne, której ściany ozdobiły klimatyczne malowidła wykonane przez Karola Prajznera i Pawła Wołosa.