Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Informacje prasowe

17-07-2015

XV Dni Gminy Cisna ju z w najbliższy weekend.

W dniach 18-19 lipca Gmina Cisna zaprasza na swoje święto. W tym roku to już piętnasta, jubileuszowa edycja Dni Gminy Cisna. Impreza kultywuje kulturalne tradycje regionu, integruje mieszkańców Podkarpacia oraz promuje region wśród turystów licznie napływających w sezonie letnim w Bieszczady.

W programie przewidziano turniej piłki nożnej i siatkówki, jarmark rękodzieła, degustacja kuchni regionalnej, koncerty i tańce . W Cisnej pojawią się również miłośnicy starych motocykli.

W sobotę w ramach promocji Nadleśnictwa Cisna  dzieci będą mogły obejrzeć ekologiczny spektakl „Mapa marzeń”.

Muzyczną oprawę zapewnią zespoły : Denaturat, Wolni Ludzie oraz Cała Góra Barwinków. Przewidziano również zabawę taneczną  w towarzystwie zespołu  Deck Music Band.

Natomiast w niedzielę przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej odbędzie się odsłonięcie muralu malarsko-ceramicznego „Skąd jesteśmy?” , nad którym pracowali mieszkańcy Gminy Cisna a zaraz potem odbędzie się Festiwal Smaków Karpackich Kremenaros.