Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Tablica ogłoszeń

07-01-2013

Centrum Ursa Maior

 Bieszczadzki Dom Wielkiej Niedźwiedzicy - trwa budowa Centrum Ursa Maior! 

Centrum Ursa Maior powstaje w Uhercach Mineralnych przy głównej drodze krajowej prowadzącej w Wysokie Bieszczady oraz w kierunku przejścia granicznego w Krościenku. Będzie mieścić salę koncertową Ursa Maior Hall, sklep z produktami regionalnymi,  informację turystyczną oraz Bieszczadzką Wytwórnię Piw Rzemieślnicznych. Cały obiekt będzie częściowo wykorzystywać energię odnawialną, będzie wyposażony w ogrodową oczyszczalnię ścieków i inne, ciekawe i przyjazne dla środowiska rozwiązania. Jego otwarcie jest planowane na lato 2013.

Inwestorem jest spółka Ursa Maior, stworzona i zarządzana przez trójkę zapaleńców. Szefową przedsięwzięcia jest Agnieszka Łopata, doktor inżynier ochrony środowiska, piwowarka z zamiłowania, zwycięzca wielu konkursów piwa domowego, znana jako Piwowarka Aga. Sekundują jej: Janusz Demkowicz, organizator imprez kulturalnych, pomysłodawca warsztatów jazzowych, założyciel i basista folkowej grupy Tołhaje oraz dr Andrzej Czech, przedsiębiorca zajmujący się innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie ochrony przyrody i środowiska, pasjonat korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Część zysku generowanego przez Centrum Ursa Maior będzie inwestowana w lokalne przedsięwzięcia, skupiające się na ochronie i promocji walorów Bieszczad. Stworzony zostanie nowy model odpowiedzialnej społecznie firmy. Dzięki położeniu i atrakcyjności obiekt będzie mieścił się w pierwszej piątce "must see" w Bieszczadach.

Na tym etapie każdy może kupić cegiełkę w tym przedsięwzięciu poprzez nabycie Karty Mecenasa o wartości 50, 100 lub 200 zł. Będzie ona uprawniała do zniżek w sklepie internetowym oraz dawała możliwość fizycznej obecności Mecenasa w Bieszczadach! Więcej informacji jest na stronie http://ursamaior.pl/mecenat.php. Jeśli ktoś chciałby zainwestować swoje pieniądze w ciekawszy i oryginalniejszy sposób niż lokata bankowa – zapraszamy na http://ursamaior.pl/inwestorzy.php

Więcej informacji: Dr Andrzej Czech, andrzej@ursamaior.pl, tel. 694 025 875

 

Ważność ogłoszenia: od 07-01-2013