Swiss Contribution

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Project supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

INSTYTUCJA REALIZUJĄCA PROJEKT

Fundacja Karpacka

Tablica ogłoszeń

03-07-2013

„REAKTYWACJA GALERII BGTK”

Projekt który prowadzimy nosi nazwę „REAKTYWACJA GALERII BGTK”  i zakłada szereg działań, dzięki którym mamy nadzieję mocno ożywić ducha naszej sędziwej galerii

Bezpieczeństwo przede wszystkim, dla tego podstawowym założeniem projektu jest wymiana i renowacja instalacji elektrycznej w budynku galerii, która już od dłuższego czasu grymasi i groźnie na nas fuczy. W ramach tej części projektu galeria nie tylko zyska na bezpieczeństwie ale również podniesie się jej standard estetyczny bardziej przystający do wizerunku budynku XXI wieku.

Funkcjonalność -to kolejne  założenie względem naszej galerii. Przewiduje m.in.  generalny remont sanitariatu oraz wykonanie podjazdu wokół budynku, co pozwoli znacznie podnieść jakość obsługi ruchu turystycznego a także wprowadzić w życie cały szereg działań  edukacyjnych i kulturalnych planowanych przez stowarzyszenie.

Oprócz tego planujemy wydać szereg materiałów promocyjnych galerii takich jak plakaty, ulotki a także ustawić billboardy dzięki, którym będziemy mogli krzyczeć wszem i wobec:

-„Jesteśmy tutaj, wpadnij pogadać”

Po co to wszystko?

Nasza galeria jest poniekąd, dziedzictwem kulturowym Bieszczadów z lat 80-90 kiedy turystyka i obecne dzisiaj tendencje bieszczadzkiej kultury ludowej nabierały kształtu. Przez jej ściany przewinęły się najbardziej znane postacie bieszczadzkiego pejzażu, których nazwiska funkcjonują dziś w turystycznej świadomości lokalnej (takie jak Jędrek Połonina, Pękalski, Chrapko...).

Aktualnie  nieco zapomniana, nieco zaniedbana, nie zwracająca szczególnej uwagi na lokalnym rynku turystyczno-arystycznym, galeria popadła w stagnację, z której wyrwać ją mogą jedynie zdecydowane działania i szczere chęci ze strony nas wszystkich, którzy  jesteśmy częścią kultury karpackiej.

Nasze stowarzyszenie chociaż niemłode, (już ponad 30 lat na karku), nabyło ostatnio sporo świeżej młodej krwi, która, mamy nadzieję zainspiruje koleje młode krwinki do wspólnego działania. Działania na rzecz ciekawszego, barwniejszego i bardziej inspirującego życia

Karol Prajzner

Przewodniczący Zarządu BGTK

Ważność ogłoszenia: od 03-07-2013
Dostępne pliki
Reaktywacja Galeri BGTK